מידע לתואר ראשון

מידע כללי לנרשמים 2024-2023 תשפ"ד 

חוג לימודים לתואר ראשון (B.Sc ) (דו-חוגי וחד-חוגי)

מטרת הלימודים

סטטיסטיקה הינה מדע העוסק באיסוף, ייצוג, עיבוד וניתוח נתונים והסקת מסקנות. תוכנית הלימודים בחוג מקנה כלים מגוונים, יישומיים ועיוניים, ומכשירה את בוגריה לעובד כמדעני נתונים בתעשיות עתירות ידע (היי-טק), בתחום הביו-רפואה, ביטוח ועוד. חשוב לציין שבשנים אחרונות הפך מדען הנתונים לאחד המקצועות המבוקשים ביותר בשוק העבודה.

הלימודים לתואר הראשון מקנים את הכלים ההסתברותיים, הסטטיסטיים והמתמטיים הדרושים, כמו כן נלמדים קורסים בתכנות סטטיסטי, מודלים סטטיסטיים, למידה סטטיסטית והתאוריה הרלבנטית לתחומי ידע אלה. הלימודים מהווים את הבסיס ללימודי תואר שני.

תנאי הקבלה

הקבלה לחוג מותנית בעמידה בתנאי הקבלה הכלליים של האוניברסיטה ברמה הנדרשת על-ידי החוג.

מבנה הלימודים

כל הקורסים בחוג מתנהלים במתכונת סמסטריאלית: סמסטר חורף (א') וסמסטר אביב (ב'). על מנת לקבל תואר על התלמיד לצבור 120 נקודות זכות. לימודי התואר הראשון מתנהלים בשני מסלולים הנתונים לבחירתו של התלמיד : מסלול חד חוגי ומסלול דו חוגי.

מסלול חד- חוגי (207102-23-01): על התלמיד ללמוד קורסי חובה בהיקף של 64 נקודות וקורסי בחירה מהחוג לסטטיסטיקה בהיקף של 16 נקודות. בנוסף, על התלמיד ללמוד מקבצי קורסים מחוגים אחרים באוניברסיטה (על פי תקנון הלימודים) בהיקף של 40 נקודות.

מסלול דו-חוגי (207101-23-01):  על התלמיד ללמוד קורסי חובה בחוג לסטטיסטיקה בהיקף של 60 נקודות. במסלול זה קיימות תוכניות לימודים ייעודיות עם החוגים לכלכלה, למתמטיקה, למערכות מידע. בתוכניות ייעודיות אלה משולבים גם קורסי בחירה. 

משך הלימודים

משך הלימודים המקובל לתואר הראשון הוא שלוש שנים.

סגירת תפריט